תחומי עיסוק

 

שירותי נוטריון

 
עו"ד אירנה פיין מספקת את כל שירותי הנוטריון, לרבות: אימות חתימות, אישור תרגומים, שירותי אפוסטיל ואישור הסכמים כמו הסכמי ממון בין בני זוג, צוואות, ייפויי כוח שונים ותצהירים. השירות ניתן במגוון שפות: עברית, רוסית, רומנית, אוקראינית, אנגלית צרפתית וספרדית. התעריפים על-פי הקבוע בחוק.
 

דיני משפחה וירושה

 
עו"ד פיין מטפלת בכל הנוגע להתרת נישואין, לעריכת צוואות והסכמי ממון, לתביעות אבהות ועוד. הטיפול אישי, מסור ודיסקרטי כמתבקש בתחום רגיש ומורכב כתחום דיני המשפחה.
 

משפט צבאי

 
מערכת השיפוט הצבאית נפרדת מזו האזרחית, והיא קיימת מתוקף חוק השיפוט הצבאי הקובע את סמכויותיה ואת הפרוצדורות של מוסדות הדין הצבאיים. בתי דין אלו דנים בכל העבירות הפליליות במקביל לעבירות המיוחדות לחיילים, כגון היעדרות משירות צבאי, אובדן נשק ועוד.

מוסד החקירה העיקרי בצבא הוא מצ"ח (משטרה צבאית חוקרת), כשהגורמים האחראיים על ההחלטה להתחיל בחקירה הם מפקד מצ"ח, הפרקליט הצבאי הראשי ואלוף פיקוד. בעבירות מינוריות מתבצעות החקירות על-ידי קצינים שאינם חוקרים (למשל עבירות משמעת). לעומת זאת, ישנה שורה של עבירות המחייבות חקירת מצ"ח. גורמי החקירה יכולים להמליץ על העמדה לדין, כשההחלטה המעשית נתונה לשיקול הדעת של הפרקליט הצבאי.

יש להדגיש כי הרשעה בבית דין צבאי כרוכה לרוב במאסר וברישום פלילי במשטרת ישראל. בכל מקרה שמופנה לבית הדין הצבאי, חשוב ביותר לפנות לעורך דין הבקי בדיני צבא. מעורבותו המוקדמת של איש מקצוע בהליך יכולה למצות את כל האפשרויות למניעת מעצר, אישום, הרשעה ורישום פלילי. מעבר לזאת, ניתן להגיע להקלות בעונש ולצמצום תקופת הרישום הפלילי.

 

רישום פלילי

 
כאמור, הרשעה של בית הדין הפלילי גוררת רישום פלילי במשטרת ישראל. תוקפו של הרישום הפלילי המינימלי נמשך 17 שנים. מידע אודות רישום פלילי עלול לפגוע בקבלת עבודה במקומות שונים ובמיוחד במשרדי ממשלה.

ניתן לצמצם את תקופת הרישום הפלילי באמצעות פנייה מושכלת לנשיא המדינה. פנייה זו צריכה להציג טיעונים טובים להפחתת תקופת הרישום הפלילי.

חשוב להדגיש: תיקון לחוק השיפוט הצבאי משנת 2011 קובע רישום פלילי מופחת במספר עבירות ובנסיבות מסוימות. בכדי להשיג את ההקלות האמורות, יש לנהל את התיק באופן נכון.

 

עבירות צבאיות בארץ ובחו"ל

 
עו"ד פיין מספקת מגוון שירותים חשובים בתחום דיני הצבא. כך למשל בתיקים של עריקי חו"ל – אזרחי המדינה המחויבים לשירות צבאי, אך שוהים בחו"ל. היא פועלת כדי למנוע מעצרים בשדה התעופה עם הגעתם של אותם אזרחים לארץ, וכן להביא להקלות מבחינת סעיפי אישום, רישום פלילי ועונש.

עו"ד פיין מטפלת במחיקת הרישום הפלילי הרובץ על החיילים המשוחררים, בתקופה קצרה ככל שניתן. בנוסף לכך, היא מספקת לחיילים ולהוריהם שירותי ייעוץ, ליווי וחוות דעת סניגור בהליך הדין המשמעתי בצה"ל, שנערך על-ידי קצינים שאינם חוקרים.

 
חייגו 072-2595557 לתיאום פגישת ייעוץ עם עו"ד ונוטריונית אירנה פיין.
 
עורכת דין אירנה פיין